Miks on elus nii raske muuta oma käitumisharjumusi?

Miks on nii keeruline muuta oma käitumisharjumusi, minna julgelt kaasa sellega, mis tegelikult toob ellu rõõmu ja vabaduse tunnet? Miks me ikka ja jälle vajume tagasi sinna, kus me olla ei taha, sööme toitu,mis ei ole meile hea või pingutame tihti kõigega üle? Miks me ikka ja jälle kipume reageerima olukordadele ühtemoodi, kuigi juba ammu otsustasime, et nüüd suhtume asjadesse teistmoodi?

 

Väga paljud käitumisharjumused saavad alguse lapsepõlvest ning täiskasvanuna kinnistame neid harjumusi automaatselt ise edasi. Sellest ise täielikult aru saamata mõjutab meid kogu meie hõim – lisaks emale-isale kõik, kes sündisid enne meid. 

 

Kogu hõim seisab alati meie taga ja tuletab energeetiliselt meelde, mis on õige ja mis vale. 

 

Nii, kui hakkad midagi teistmoodi tegema, tekivad hirmud ja negatiivsed tunded. On lihtsaid asju, mida oleme lapsepõlves tihti kuulnud nagu näiteks see, et taldrik tuleb alati tühjaks süüa – ja siis me sööme alati selle tühjaks, sest nii on ju õige. Selle käitumisharjumuse muutmisega saab veel lihtsalt hakkama. Aga kuidas muuta seda, kui hõim õpetab sulle, et alati tuleb valida teised, et iseenda armastamine ei ole hea ja õige.

 

Eesti suurfilmis Tõde ja õigus näidatakse samuti, missugune on eestlase hõimuenergia, mis osaliselt meid siiani mõjutada võib.

 

  • Kuidas ma siis ei pinguta, kui kogu hõim õpetab mulle, et eesmärkide nimel tuleb pingutada ja kui vaja, siis ohvriks tuua armastus, tervis, oma pere?
  • Kuidas ma valin naisena iseenda, kui hõim õpetab mulle, et naine jääb alati mehe kõrvale ja pühendub lastele?
  • Kuidas ma julgen olla avatud ja vastuvõttev, kui hõim toetab seda, et kõigest ei räägita?
  • Kuidas ma julgen valida elu kerguses, kui hõim pooldab kannatuses elamist?

Ja nii me siis elame – töötame, pingutame mingite eesmärkide nimel, aga iseenda eest hoolitseda ei oska ja jõua.

 

Kui soovid elus muuta oma käitumisharjumusi ja teha enda jaoks midagi teistmoodi, siis tasub üle vaadata kõik, mida õpetab sulle sinu hõim. Ainult selliselt on lootust teha muutusi, mis ka kestma jäävad. Kui saad aru, miks mingi harjumus, käitumisviis või reaktsioon tekib, saad kõik üle kirjutada, saad luua uued põhimõtted, mis omakorda hakkavad mõjutavad kõiki, kes sinu hõimus sinu järel tulevad.

 

Ehk siis võib olla see, et taldrikut ei pea alati tühjaks sööma, sest see ei ole alati minu kehale hea, vaid ma valin enda jaoks alati selle, mis päriselt mulle hea on. Saan aru, et see oli minu lapsepõlves nii, kuid mina valin nüüd teisiti. Kui nii südamest otsustad, siis järgmine kord tuleb uus otsus alati meelde, kui “pead” jälle kogu taldriku tühjaks sööma.

Ja siis ikka nii edasi kõikide põhimõtetega ja tõekspidamistega, mis sulle enam ei sobi.

 

Kuidas ja mida sina otsustad on muidugi sinu teha, siin ei saa keegi ettekirjutusi teha. Hõimu poolt tulevad uskumused on kõik erinevad, mõned sobivad sulle, mõned mitte. 

Alati tasub muutuste tegemisel lähtuda sellest, et mida paremini sina ennast tunned, mida tervem ja õnnelikum oled, seda rohkem on sinu ümber ka sarnaseid inimesi. 

Monica

Shopping Cart
Scroll to Top