Koormustest laktaaditestina

115,00 

 

Laktaaditesti abil saavad nii algajad kui ka edasijõudnud treenijad vastused küsimustele, mis vastupidavustreeninguid (kardiotreeninguid) alustades või jätkates aeg-ajalt esile kerkivad:

 

  • Missuguse intensiivsusega ma peaksin treenima?
  • Kas minu põhivastupidavus on vajalikul tasemel?
  • Kas ma olen valmis harjutama suuremate koormustega?
  • Missugustel pulsivahemikel ma pean treenima, kui ma tahan langetada kaalu, suurendada südame löögimahtu või ennetada ülekoormust?

Laktaaditesti tulemuste põhjal saan ülitäpse pildi Sinu aeroobsest võimekusest ning saan Sulle soovitada pulsivahemikud, mis on kardiotreeninguid tehes just Sinu jaoks efektiivsed,
sealjuures ka efektiivse pulsivahemiku rasvapõletuseks.

 

Kirjeldus

Mis on laktaat ehk piimhape?

 

Laktaat on intensiivsel lihastööl organismis tekkiv piimahappe sool, mis organismi kuhjudes pärsib lihaste tööd, muutes need raskeks ja lõpuks lausa töövõimetuks. Selliselt kaitseb organism ennast ülepingutuse eest. Kui koormus treeningul on optimaalne, siis laktaat lihastes ja veres ei kuhju, vaid organism kasutab seda kui kütteainet südametegevuses ning see muudetakse maksas glükoosiks.

 

Aeroobseks koormuseks loetakse treeningkoormust laktaadiväärtusega alla 2 mmooli/l, sellisel puhul võtab keha energiat põhiliselt rasvadest. Aeroobsel-anaeroobsel koormusel laktaadiväärtusega 2-4 mmol/l võtab keha energiat nii süsivesikutest kui ka rasvadest. Laktaadiväärtust 4 loeme anaeroobseks läveks, millele vastab iga treenija puhul teatud pulsisagedus ning millest kõrgema pulsiga ei ole tervisesportlasel pikka aega mõtet edasi treenida – koormuse tõstmisel laktaadi hulk organismis kasvab hüppeliselt ning see kuhjub lihastesse.

 

Kuidas testimine toimub?

 

  • Alustame soojendusharjutuste ning venitustega
  • Jätkame Sinu jaoks sobivaima liikumisega kardiomasinal ning mõõdame teatud ajavahemike järel pidevalt koormuse tõstmisel ning pulsisageduse tõusmisel Sinu vere laktaadiväärtuse, kasutades selleks väikest laktaadi analüsaatorit.
  • Koormust tõstame seni, kuni laktaadiväärtus näitab, et Sa oled jõudnud anaeroobsesse tsooni ehk oled sellises treeningfaasis, kus lihased ei suuda enam aktiivselt hapnikku omastada
  • Testi teeme kardiomasinal selleks eelnevalt kokkulepitud ajal ja kohas. Pärast testi koostan Sulle kardiotreeningute plaani ja vajadusel soovitan lisaharjutusi.

Nipid testimise õnnestumiseks

 

  • Laktaaditestile eelneval ja samal päeval ära võta osa intensiivsest treeningust
  • Kuna laktaaditesti õnnestumine sõltub suurel määral lihaste glükogeenivarude olemasolust, siis söö laktaaditestile eelneval päeval ning samal päeval kuni 2 tundi enne testi tegemise aega süsivesikurikkaid toiduaineid (kartulid, pasta, riis, täisteraleib, pudrud).
  • Laktaaditesti tegemise päeval ära liialda kofeiini ja tauriini sisaldavate jookidega

 

Paketi aktiveerimiseks võta ühendust Monicaga aadressil www.terviseterapeut.ee/kontakt

Shopping Cart
Koormustest laktaaditestina
115,00 
Scroll to Top